Yhteydenottoja Keski-Suomen Muistiyhdistyksen työntekijöiltä

Kun ryhmätoiminta, luennot ja tapahtumat on peruttu, joudumme etsimään vaihtoehtoisia tapoja tukea muistisairastuneita ja heidän läheisiään. OLKA Jyväskylä kävi kuvaamassa toimistollamme lyhyen videon, jossa yhdistyksen Ulla, Sini ja Marianna kertovat tämän hetkisestä toiminnasta sekä haluavat muistuttaa, että työntekijämme ovat tavoitettavissa myös näin poikkeusaikoina!

Työntekijät ovat tavoitettavissa ma-to klo 9-15 sähköpostitse muistiluotsi@ksmuisti.fi tai puhelimitse p. 040 358 8010.

Työntekijät lähtevät myös itse soittelemaan yhdistyksen jäseniä läpi, jotta tavoitetaan myös ne henkilöt, jotka eivät nettiin pääse tai tätä tietoa ole saaneet. Puheluissa kartoitetaan kiinnostusta asiakaskirjeeseen poikkeustilanteen aikana, kiinnostusta verkossa tapahtuvaan toimintaan sekä ollaan tarvittaessa juttuseurana.

Videolla mainittuja aivopulmailutehtäviä löydät osoitteista www.apettaaivoille.fi sekä www.muistipuisto.fi.

Yhteydenottoja Keski-Suomen Muistiyhdistyksen työntekijöiltä
Siirry sivun alkuun