Helmikuussa verkossa ryhmätoimintaa ja tutustumistunti

Muistinvirkistysryhmä verkossa

Torstaisin 3.2. ja 17.2. klo 13-14

Ryhmä on tarkoitettu varhaisen vaiheen muistisairautta sairastaville henkilöille. Tarvittaessa voit osallistua myös yhdessä läheisesi kanssa. Ryhmä tarjoaa verkossa etäyhteyksin vaihtelevaa ja virkistävää toimintaa. Noin tunnin mittainen tuokio sisältää musiikkia, muistelua, liikunnallisen hetken sekä aivopulmailua. Osallistumiseen tarvitset nettiyhteydellä varustetun tietokoneen, tabletin tai älypuhelimen. Osallistuminen ei vaadi kameraa tai mikrofonia. Saat tarkemmat ohjeet ja osallistumislinkin ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautuminen ja lisätiedot: Sini S., p. 044 561 4926 tai muistiluotsi@ksmuisti.fi 

Tulostettava esite (PDF)

Läheisten ryhmä verkossa

Keskiviikkoisin 2.2. ja 16.2. klo 13-14.30

Ryhmä on tarkoitettu muistisairaiden henkilöiden omaishoitajille ja muille läheisille. Keskustelua ohjaa muistiluotsi. Osallistumiseen tarvitset nettiyhteydellä varustetun tietokoneen, mikrofonin ja kuulokkeet tai tabletin. Tietokoneen kameran tai erillisen web-kameran käyttö on suositeltavaa, mutta ei pakollista. Saat tarkemmat ohjeet ja osallistumislinkin ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautuminen ja lisätiedot: Enni, p. 044 761 4925 tai muistiluotsi@ksmuisti.fi.

Tulostettava esite (PDF)

Tutustumistunti

Helmikuun tutustumistunti järjestetään 1.2. klo 10-11 verkkototeutuksena. Tutustumistunti on tarkoitettu muistisairauteen sairastuneille ja heidän läheisilleen, joille muistiyhdistyksen toiminta ei ole ennestään tuttua. Yhdistyksen työntekijät kertovat yhdistyksen järjestämästä toiminnasta. Ilmoittautumista ei tarvita. Teams-linkki tutustumistunnille löytyy täältäLisätietoja: Sini S. p. 044 561 4926 tai muistiluotsi@ksmuisti.fi

Helmikuussa verkossa ryhmätoimintaa ja tutustumistunti
Siirry sivun alkuun