Keski-Suomen Muistiyhdistys ry /
Muistiluotsi asiantuntija- ja tukikeskus

Rauhankatu 1, 40100 Jyväskylä
Avoinna ma-to klo 9-15

Toimisto puh. 044 561 4927

toimisto@ksmuisti.fi (toimisto, jäsenasiat, laskutus, kotiapu)
muistiluotsi@ksmuisti.fi (Muistiyhdistyksen toimintaan ja muistisairauksiin liittyvä ohjaus ja neuvonta)


Ulla Halonen, toiminnanjohtaja
Puh. 044 061 4928
ulla.halonen@ksmuisti.fi

Saara Ojala, muistiluotsi
Puh. 044 561 4926
muistiluotsi@ksmuisti.fi
saara.ojala@ksmuisti.fi

Sini Lehtinen, muistiluotsi
puh. 040 847 4650
sini.lehtinen@ksmuisti.fi

Marianna Ikonen, muistiluotsi
puh. 040 358 8010
marianna.ikonen@ksmuisti.fi

Enni Leppänen, muistiluotsi
Saarijärven toimipiste
Säästökeskus, Kauppakatu 5 B 255,
43100 Saarijärvi.
Puh. 044 761 4925
muistiluotsi@ksmuisti.fi

Margit Gustafsson, toimistoassistentti
Puh. 044 561 4927
info@ksmuisti.fi


Muisti työssä – Työ muistissa -hanke

muistiterveys@ksmuisti.fi
www.muistiterveys.fi

Lea Jokela, projektivastaava
puh. 040 673 0060
lea.jokela@ksmuisti.fi

Kirsi Nieminen, projektityöntekijä
puh. 040 673 0061
kirsi.nieminen@ksmuisti.fi


Parasta miesmuistiin -hanke

miesmuisti@ksmuisti.fi

Johanna Lahtinen, hankevastaava
puh. 040 594 0954
johanna.lahtinen@ksmuisti.fi


 

 

 

 

 

 

Muistiyhdistyksen puheenjohtaja
Leena Suonto
Keski-Suomen Muistiyhdistys ry.
Puh. 050 534 8863 

Alaosastot 

Joutsa
Puh. 050 316 8645
/ Eija Lavia
  

Keuruu
Puh. 050 534 8863
/ Leena Suonto

Puh. 040 727 5390
/ Sari Lehto
   

Multia
Puh. 040 301 6252
/ Inka Jalkanen
/ inka.jalkanen(at)multia.fi
 

Petäjävesi
Puh. 044 0450 236
/ Kati Jutila

Puh. 040 8239 382
/ Airi Lindholm
 

Karstula
Puh. 045 139 1687
/ Sini Pölkki

Viitasaari
Puh. 040 068 1851
/ Elisa Hämäläinen
 

Pihtipudas
Puh. 040 860 0180
/ Mirja Ruotsalainen
 

Kinnula
Puh. 044 548 5483
/ Pirkko Leppänen
 

Äänekoski
etsii uusia toimijoita

Myös muille Keski-Suomen kunnille etsimme vapaaehtoista toimijaa. Ota yhteyttä muistiyhdistykseen, jos olet kiinnostunut.