Keski-Suomen Muistiyhdistys ry /
Muistiluotsi -aluekeskus

Rauhankatu 1, 40100 Jyväskylä
Avoinna ma-to klo 9-15

Toimisto puh. 044 561 4927

toimisto@ksmuisti.fi (toimisto, jäsenasiat, laskutus, kotiapu)
muistiluotsi@ksmuisti.fi (Muistiyhdistyksen toimintaan ja muistisairauksiin liittyvä ohjaus ja neuvonta)


Ulla Halonen, kehittämispäällikkö
Puh. 044 061 4928
ulla.halonen@ksmuisti.fi

Saara Ojala, muistiluotsikehittäjä
Puh. 044 561 4926
muistiluotsi@ksmuisti.fi
saara.ojala@ksmuisti.fi

Sini Lehtinen, muistiluotsikehittäjä
puh. 040 847 4650
sini.lehtinen@ksmuisti.fi

Enni Leppänen, muistiluotsikehittäjä, geronomi
Saarijärven toimipiste
Säästökeskus, Kauppakatu 5 B 255,
43100 Saarijärvi.
Puh. 044 761 4925
muistiluotsi@ksmuisti.fi

Tiia Parviainen, järjestöviestijä
Puh. 044 561 4927
info@ksmuisti.fi


Apetta aivoille – avaimia aivoterveyteen -hanke
hanke@apettaaivoille.fi

Johanna Lahtinen, projektikoordinaattori
puh. 040 594 0954
johanna.lahtinen@apettaaivoille.fi

Marianna Ikonen, projektityöntekijä
puh. 040 358 8010
marianna.ikonen@apettaaivoille.fi

Kirsi Kauko, projektisairaanhoitaja
Keski-Suomen Sydänpiiri
puh. 040 664 5575
kirsi.kauko@apettaaivoille.fi


Muisti työssä – Työ muistissa -hanke

muistiterveys@ksmuisti.fi
www.muistiterveys.fi

Lea Jokela, projektivastaava
puh. 040 673 0060
lea.jokela@ksmuisti.fi

Kirsi Nieminen, projektityöntekijä
puh. 040 673 0061
kirsi.nieminen@ksmuisti.fi

 

 

 

 

 

 

 

Muistiyhdistyksen puheenjohtaja
Leena Suonto
Keski-Suomen Muistiyhdistys ry.
Puh. 050 534 8863 

Alaosastot 

Joutsa
Puh. 050 316 8645 / Eija Lavia  

Keuruu
Puh. 050 534 8863 / Leena Suonto
Puh. 040 727 5390 / Sari Lehto   

Multia
Inka Jalkanen/ inka.jalkanen(at)multia.fi 

Petäjävesi
Puh. 044 0450 236 / Kati Avikainen
Puh. 040 8239 382 / Airi Lindholm 

Karstula
Puh. 045 139 1687 / Sini Pölkki
Puh. 044 588 5856 / Elina Kotanen 

Viitasaari
Puh. 040 068 1851 / Elisa Hämäläinen 

Pihtipudas
Puh. 040 860 0180 / Mirja Ruotsalainen 

Kinnula
Puh. 044 459 6269 / Pirkko Leppänen 

Äänekoski
Puh. 045 116 8834 / Pia Laitinen 

Myös muille Keski-Suomen kunnille etsimme vapaaehtoista toimijaa. Ota yhteyttä muistiyhdistykseen, jos olet kiinnostunut.