Yhteystiedot

.

Keski-Suomen Muistiyhdistys ry /

Muistiluotsi -aluekeskus

Yrjönkatu 37 B 15, 40100 Jyväskylä

Avoinna ma-to klo 9-15

 

Toimisto puh. 044 561 4927

toimisto@ksmuisti.fi

 

Ulla Halonen, kehittämispäällikkö

Puh. 044 061 4928

ulla.halonen@ksmuisti.fi

 

Lea Jokela, muistiluotsikehittäjä, toimintaterapeutti

Puh. 044 561 4926

muistiluotsi@ksmuisti.fi

 

Enni Leppänen, muistiluotsikehittäjä, geronomi

Saarijärven toimipiste

Säästökeskus, Kauppakatu 5 B 255,

43100 Saarijärvi.

Puh. 044 761 4925

muistiluotsi@ksmuisti.fi

 

Eine Vesander, muistiluotsikehittäjä

Puh. 040 486 7973

muistiluotsi@ksmuisti.fi

 

Katariina Pekkonen, järjestöavustaja

Puh. 044 561 4927

katariina.pekkonen@ksmuisti.fi

 

Apetta aivoille – avaimia aivoterveyteen -hanke

 

hanke@apettaaivoille.fi

 

Johanna Lahtinen, projektikoordinaattori

puh. 040 594 0954

johanna.lahtinen@apettaaivoille.fi

 

Christina Mantsinen, projektisairaanhoitaja

puh. 040 664 5575

christina.mantsinen@apettaaivoille.fi

 

Marianna Ikonen, projektityöntekijä 

puh. 040 358 8010

marianna.ikonen@apettaaivoille.fi

 

 

Muisti työssä – Työ muistissa

-hanke

 

Kirsi Nieminen, projektityöntekijä

puh. 040 673 0061

kirsi.nieminen@ksmuisti.fi

 

Samppa Ryhänen, projektivastaava

puh. 040 673 0060

samppa.ryhanen@ksmuisti.fi

 

 

 

 

 

Puheenjohtaja

Leena Suonto

Keski-Suomen Muistiyhdistys ry.

Puh. 050 534 8863

 

Alaosastot

 

Joutsa

etsii uutta toimijaa

 

Keuruu

Puh. 050 534 8863 / Leena Suonto

Puh. 040 727 5390 / Sari Lehto

 

Multia

Inka Jalkanen/ inka.jalkanen(at)multia.fi

 

Petäjävesi

Puh. 044 0450 236 / Kati Avikainen

Puh. 040 8239 382 / Airi Lindholm

 

Saarikka

etsii uutta toimijaa

 

Karstula

Puh. 045 139 1687 / Sini Pölkki

Puh. 044 588 5856 / Elina Kotanen

 

Viitasaari

Puh. 040 068 1851 / Elisa Hämäläinen

 

Pihtipudas

Puh. 040 860 0180 / Mirja Ruotsalainen

 

Kinnula

Puh. 044 459 6269 / Pirkko Leppänen

 

Äänekoski

Puh. 040 729 5219 / Paula Honkonen

Puh. 040 753 0145 / Elle Kinnunen